Kongreye Davet


Değerli Meslektaşlarımız,

13. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi (UROK 2018) geleneksel 23 Nisan haftası dışında 27 Nisan – 01 Mayıs 2018 tarihlerinde Kıbrıs Kaya Artemis Otel’de gerçekleştirilecektir. Bu değişiklik Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı çocuklarımızın coşkusu ile kutlama isteğiniz ve ESTRO 2018 kongresi ile tarih çakışmalarından kaynaklanmıştır. Kongremiz cuma günü kurslar ile başlayıp sadece pazartesi 1 iş günü izin almak gerekliliği ile 1 Mayıs Salı günü Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarımızla sona erecektir. Kongre takviminin katılımlarınıza kolaylıklar sağlamasını diliyorum.

UROK 13 bilimsel kurulu her zamanki gibi sizlerin seçtiği çalışma grup başkanlarından oluşmuştur. 22. UKK öncesindeki ilk toplantımız ile hazırlıklar başlamış olup her çalışma grubundan gelen konu önerileri ile bilimsel programımız şekillenmiştir.

Radyasyon onkolojisindeki gelişmeler, yenilikler ve klinik yansımaların tartışıldığı UROK 2018’de ana temamız Teknoloji & Biyoloji olup; bu bağlamda kongremizde J. Welsh ve B. Slotman yabancı konuklarımız olarak ikişer konuşma yapacaklardır. Katkıları için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Kongre 3 salonda devam edecek olup, Medikal Fizik Derneğinin de önerisi ile bu yıl ayrı medikal fizik salonu olmadan, her iki disiplinin ortak katılımı ile tüm konuların birlikte tartışılmasına karar verilmiştir.

Sabah oturumları Tümör Konseyleri ile başlayacak olup sizlerin de katılımıyla zenginleşecek olgu tartışmaları ardından, ilgili konunun sözel bildirileri sunulacaktır. Programda özellikle konu bütünlüğü göz önünde tutulmuş ve sabah başlayan konu tüm gün boyunca aynı salonda panel ve karşıt görüş oturumları ile devam ederek grup başkanlarının sunduğu Literatür Saati ile tamamlanacaktır. İlgili sözel bildiriler konsey sonrası olduğu gibi makale sunumu sonrasında da sunulacaktır. Her konu ile ilgili 8 sözel bildiri sunumu planlanmış olup program içi sunulacak sözel bildirilerinizi çok önemsiyoruz.

Ayrıca bu yıl kurulan Genç Radyasyon Onkologları (GROG) grubumuzun hem kendi oturumlarına, hem de kongremize etkin olarak katılım ve katkılarını bekliyoruz.

Derneğimizin 25. kuruluş yılı gururunu yaşadığımız 13.UROK büyük aile toplantımıza tüm radyasyon onkologlarımızı ve medikal fizik uzmanlarımızı davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla

Dr. Esra Kaytan Sağlam  
Kongre Başkanı 

Dr. Gökhan Özyiğit
Kongre Bilimsel Sekreteri  

Dr. Hüseyin Cem Önal
Kongre Sekreteri